Kinesiotaping – co to jest?

Czym jest kinesiotaping poza fajnymi kolorami i ciekawymi konfiguracjami przyklejonych aplikacji? Taśmy do Kinesiology Tapingu składają się z cienkiej, elastycznej bawełnianej tkaniny, na której znajduje się wysokiej klasy medycznej hipoalergiczny klej. Dzięki temu jest on elastyczny, wygodny i niedrażniący skóry. Taśma nie zawiera żadnych leków czy innego rodzaju składników.

Jak są stosowane plastry do kinesiotapingu?

Taśma do Kinesiology Tapingu nie jest mocno owinięta wokół uszkodzonej części ciała, tak jak to ma miejsce przy tradycyjnych taśmach sportowych. Zamiast tego stosuje się je bezpośrednio nad stawem lub grupą mięśni lub wokół jej granic. W przeciwieństwie do sztywnych taśm, które całkowicie unieruchamiają uszkodzony obszar, plastry Kinesio zapewniają pomoc i ulgę w bólu, a jednocześnie umożliwiają naturalny, bezpieczny zakres ruchu. Pozwala to sportowcom w pełni uczestniczyć w rehabilitacji jak również kontynuować ćwiczenia oraz szybciej odzyskać sprawność po różnego rodzaju urazach.

Co wyróżnia plastry Kinesio?

Oto niektóre z cech, które sprawiają, że taśmy Kinesio wyróżniają się  na tle innych rodzajów taśm terapeutycznych:

  • wzór plastra z nałożonym klejem

Taśma została tak stworzona, że dostosowuje się do kształtu linii papilarnej skóry. Nałożony klej na taka technologię pozwala na długotrwałe utrzymywanie się plastra  się na taśmie. Pozwala to skórze oddychać i w łatwy sposób usuwana zostaje wilgoć. Większość aplikacji można nosić 5-7 dni, nawet podczas intensywnego wysiłku, prysznica, kąpieli i pływania. Korzyści terapeutyczne odczuwane są więc przez organizm 24 godziny na dobę.

  • elastyczność

Taśmy Kinesio posiadają podobną grubość jak ludzka skóra. Są też bardzo elastyczne. Te cechy sprawiaja, że nie krępują ruchów, pozwalają na wykonywanie każdej  czynności bez skrępowania. Plastry do kinesiotapingu można nosić bezpiecznie i wygodnie przez kilka dni w dowolnym momencie. Umożliwiają one uszkodzonym stawom czy mięśniom poruszać się swobodnie. Pozwalają również na szybsze gojenie się ran (w porównaniu gdy dana cześć ciała miałaby być unieruchomiona).

  • kolory i wzory

Plastry Kinesio dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Kiedyś sądzono, że różne kolory miały różne korzyści terapeutyczne. Jednak jak wiadomo są to tylko względy estetyczne. Z kolei wzory wyciętych, gotowych aplikacji pozwalają na oszczędność czasu i idealne dopasowanie do danej części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *